Roll-up

Tematy związane z zakładanie i organizacją klubu.
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Roll-up

Post autor: Bartas » 06 mar 2016, 21:51

Tak na szybko parę projektów roll-upa autorstwa mojej małżonki :) Napiszcie czy idziemy w dobrą stronę czy chcemy czegoś innego.

https://www.dropbox.com/sh/1lso8o838i6f ... 7Phfa?dl=0

Marlenka starała się zrobić tło korespondujące z tłem naszej strony. Czy macie jakieś inne pomysły? Jak tak to dawajcie linki. A czy układ elementów wam odpowiada? Słuchamy sugestii. Wookie jaki chcesz mieć kolor miecza?

Jak już obierzemy jakąś drogę to Mirek napisz proszę jakie szczegóły techniczne ma spełniać grafika.
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Re: Roll-up

Post autor: Wookie » 06 mar 2016, 22:43

Ogólnie mi się podoba. Chyba się ten green screen udał? :) Nie wiem czy ten napis jest za nisko? Może zamienić emblemat z napisem PIFKO miejscami? Gwiezdne wrota to świetny motyw, ale chyba jakbyśmy mieli się na nie decydować, to nasze postacie trochę trzeba 'cofnąć'. Kolor miecza dla mnie obojętny :)

Patche na ramionach bym sobie podarował.
Awatar użytkownika
Smiecho
Główny Mechanik

Post autor: Smiecho » 07 mar 2016, 08:05

Bomba! Mnie się podoba, kierunek jest dobry. Mam tylko kilka drobniutkich uwag. ;)

Nie jestem pewien, czy dawanie czegoś za/pod nami jest trafione. Po pierwsze trzeba by zgrać z dodawanym elementem cienie, oświetlenie, itd. Po drugie i tak to zasłaniamy... Mnie najbardziej podoba się propozycja pierwsza (gdzie nie ma nic), lub trzecia (gdzie jest tylko czarna podłoga).

Zakładam, że to tylko szkic. Gdyby to miało pójść do druku, to trzeba będzie jeszcze podciągnąć jasność i kontrast. Na przykład nasze "czarne" mundury bardzo wyróżniają się na "czarnej" podłodze. Przy zwiększeniu kontrastu znikną też skarpety... ;)

Drobna rzecz: link do FB można by dać na dół, do części z adresami www i mailowym.

Podobnie jak Wookie, ja też bym zrezygnował z patchy.

Poza tym jest git!
Awatar użytkownika
Mavis
Skarbnik

Post autor: Mavis » 07 mar 2016, 18:47

Jeśli jestem godzien coś napisać:
1. (nie wiem jak wygląda to z wymiarami ale lepiej napiszę niż nie) Napisy powinny być oddalone o 10 cm od górnej i dolnej krawędzi - chodzi o zwijanie roll-upa, czy mocowanie .
2. Tło jest świetne v02
3. Czarny podest z v03 świetnie się komponuje
4.Duży pacz nie powinien być zasłonięty przez nasze głowy (śmiecha i moją) - lepiej go ciut pomniejszyć, ale pokazać w całości.
5.małe pacze na ramionach powinny być zwrócone w tę samą stronę (bez odbicia lustrzanego) - Praktycznie będzie można je odczytać.
6.Balans kolorów, by najwięcej by trzeba zejść z kolorem zielonym.
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Post autor: Bartas » 07 mar 2016, 23:19

Kolejna porcja do oceny po waszych poprawkach. Plus mały bonus dla poprawienia humoru ;)

https://www.dropbox.com/sh/uq0nv6o0t9zr ... jBwNa?dl=0
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Post autor: Wookie » 08 mar 2016, 07:57

Kurde, super! Ciężko się zdecydować. W zasadzie nie mam teraz za bardzo uwag. Moi faworyci: 5,8,10,12

Hehe fotki rozweselające dają radę :D
Awatar użytkownika
Smiecho
Główny Mechanik

Post autor: Smiecho » 08 mar 2016, 08:30

Moja reakcja:
5 - ok,
6 - ok,
7 - ok,
8 - o kurde! To jest to! :)
Trochę mi szkoda, że nie ma emblematu, ale 8 wygląda zajebiście. :) Spójnie, łącząc kilka uniwersum, oświetlenie i kontrast też są dobre... Czad! Czy mogę prosić o lekką modyfikację tylko? Gdyby dać emblemat pomiędzy nami i adresami? Nieduży - wielkości głowy jednego z nas. I gdyby trochę bardziej uwidocznić miecz Wookiego, bo wydaje mi się, że trochę ginie...

Generalnie podobają mi się bardziej te propozycje, gdzie nie unosimy się w przestrzeni, tylko na stoimy na czymś stałym (i czarnym). :)
Awatar użytkownika
Mavis
Skarbnik

Post autor: Mavis » 08 mar 2016, 19:48

mi się podoba 5 tka i dolne napisy z 12 stki - i nie mam pomysłu jak to pogodzić ze sobą.
A i znalzałem takie coś:
Wymiar planszy Roll-upa

Ale muszę odszukać i sprawdzić wymiary tego stelaża którego mam.
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Post autor: Bartas » 22 mar 2016, 19:01

Oto kilka nowych próbek. Jak wam się podoba wersja z podestem? Czy porzucić ją i wrócić do samych wrót z czarnym podłożem? Czy ma być Horyzont we wrotach a jeśli tak to który? Co z emblematem? Pochylony czy nie, czy wywalamy? Marlenka nie jest zadowolona ze zdjęcia gdyż strasznie dużo na nim zielonego i nie bardzo wiemy co z tym zrobić. Mirek, czy będzie to widać na roll-upie? A może lepsze byłoby zdjęcie które robiliśmy u Ciebie? Możesz je gdzieś udostępnić? A może macie jakieś inne pomysły?

https://www.dropbox.com/sh/mg4kf6dzmvrr ... n3ZJa?dl=0
Awatar użytkownika
Smiecho
Główny Mechanik

Post autor: Smiecho » 22 mar 2016, 21:01

• Podest: bardziej mi się podoba z nim, niż bez niego. Pasuje, dodanie go to dobry pomysł.
  • Horyzont: szczerze mówiąc ciężko mi wybrać najfajniejszą wersję... :) Wszystkie są ciekawe. W tym punkcie się wstrzymuję od głosu.
  • Emblemat: proponuję zostawić go bez zniekształceń (czyli tak, jak na II.jpg). Wielkość też jest idealna.
  • Nasza fota: co do pozycji i rozmiaru... ja bym zostawił. Jest jajcarsko i to chyba najlepsza fota z tych, co robiliśmy u Mavisa i u mnie. Trzeba tylko coś zrobić z brzegiem cięcia (tam, gdzie kończymy się my i zaczynała zieleń), bo na dużym powiększeniu widać pikselozę po wycięciu green screena. Może da radę lekko rozmyć? Co do kolorystyki zdjęcia, to dla mnie tego zielonego wcale nie jest dużo i nawet mogło by zostać. A jeśli chcecie usunąć, to chyba coś można z tym zrobić. Kojarzę takie opcje:
    - GIMP: menu Kolory -> Balans kolorów,
    - Photoshop: menu Obraz -> Dopasowania -> Balans kolorów.
    Ja bym nie wymieniał fotki, jest dobra...
  • Z innych kwestii: trzeba zmienić miecz Wookiego. W filmie wyglądał inaczej...
Podsumowując: jako całość jest bomba. Poprawiłbym tylko drobnostki... ;)
ODPOWIEDZ