Propozycja dołączenia do redakcji - gry komputerowe (Szymon Szogun Rogowski)

Tematy związane z zakładanie i organizacją klubu.
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Propozycja dołączenia do redakcji - gry komputerowe (Szymon Szogun Rogowski)

Post autor: Wookie » 04 cze 2018, 09:45

W sobotę na Fejsie taką konwersację przeprowadziłem:
Szymon Szogun Rogowski pisze: Witam drogi Instytut. Miałem okazję porozmawiać z wami podczas Pyrkonu przy modelach Star Trek. Przeglądam wasz fanpage oraz website i naszło mnie takie przemyślenie. Zajmujecie się filmami, serialami oraz książkami... czy są wśród was osoby zajmujące się grami "video"? Ostatnio w giereczkowie opartym na SF sporo się dzieje. W Elite Dangerous rasa obcych zbliża się do Sol, a Roberts chce wyciągać od graczy coraz więcej pieniędzy. A w Instytucie cisza 😛
PIFKO - Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei pisze: Zajmowac to raczej duzo powiedziane, gramy ale po 'cywilnemu' i nie aż z tak duzym zaangażowaniem, żeby czuc się na silach o tym pisać. Smiecho duzo gral kiedyś w star trek online, Mavis mocno siedzi w space engineers, a Wookie od czasu do czasu odpali Stellarisa albo Kerbale. Kilka artów napisalismy o grach, chociażby o Stellarisie, ale nie czujemy sie na siłach zajmować się tym na bieżąco. Staramy sie nie pisac o rzeczach o ktorych nic lub niewiele wiemy. Nie wykluczone, ze w przyszłości jeszcze coś napiszemy o grach koputerowych lub/i planszowych, ale raczej na zasadzie opisu/recenzji konkretnego tytułu a nie mocno wgryzajacych sie w branżę felietonów. Pozdrawiamy i wielkie dzieki za zainteresowanie i to pytanie🙂
Szymon Szogun Rogowski pisze: Jestem streamerem oraz youtuberem (glownie streamerem) siedzącym w grach SF. Pomyślałem, że może fajnie byłoby dołączyć i od czasu do czasu skrobnąć (lub nagrać) coś z giereczkowa. Tylko zanim zakrzyknę "chcę!" chciałbym wiedzieć jakie są u was zasady publikacji 😛
Nie chciałem dalej już prowdzić konwersacji bez obgadania tematu. Pytanie, co o tym myślimy?
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Re: Propozycja dołączenia do redakcji - gry komputerowe (Szymon Szogun Rogowski)

Post autor: Bartas » 04 cze 2018, 10:40

Dla mnie spoko idea. A oglądałeś coś tego gościa? Nie zaniży poziomu? :)
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Re: Propozycja dołączenia do redakcji - gry komputerowe (Szymon Szogun Rogowski)

Post autor: Wookie » 04 cze 2018, 11:23

Nie, nie miałem czasu i chęci w weekend go zlustrować
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Post autor: Wookie » 04 cze 2018, 21:14

Dobra panowie, bo coś trzeba człowiekowi odpisać. Jakie są nasze warunki publikacji? :P w odpowiedzi też chciabym go prosić o jakąś próbkę jego umiejętności, ale głupio tak nie odpowiadając na jego pytanie :P
Awatar użytkownika
Smiecho
Główny Mechanik

Post autor: Smiecho » 04 cze 2018, 21:32

Oczywistość:
- teksty puszczane przez nas po weryfikacji. Niech tylko da znać, jeśli koleś planuje puścić tekst z jakąś datą. Wydaje mi się nawet, że WordPress daje możliwość dania mu praw do tworzenia artykułów bez prawa publikacji, zrobimy mu konto z minimum uprawnień.
- jeśli kombinuje umieszczać na naszej stronie swoje filmy z Youtuba, to też niech najpierw puści nam filmik, żebyśmy go ocenili i jeśli będzie ok, to osadzili na portalu.

Jakość tekstów:
- nie wiem, czy jest sens wymagać jakiejś ilości, czy coś, skoro sami mamy teksty od kilku zdań po wspólne długie znęcanie się nad jednym odcinkiem. ;)
- niech pilnuje szaty graficznej (obrazek wyróżniający o wymiarach ok. 600x400px, znacznik "more" po pierwszym akapicie, ewentualne grafiki co 2-3 akapity w rozmiarze szer ok. 800-900px i wysokość 500-600px, brak znaczników HTML w treści i korzystanie tylko z formatowania z edytora WP)

Pytania:
- czy zamierza rozpocząć jakiś regularny cykl pod naszym szyldem?
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Post autor: Bartas » 05 cze 2018, 00:34

Popieram Śmiecha. Trza tylko ustalić kto będzie weryfikował teksty. Może będziemy się zmieniać np co tydzień? Co do długości tekstów to akurat ja bym tego nie wymagał :)
Awatar użytkownika
Mavis
Skarbnik

Post autor: Mavis » 05 cze 2018, 08:55

może było by dobrze też się dowiedzieć, skąd jest. I czy w zamian by mógł coś wspomnieć o nas, czy w ogóle np, będąc na przyszłym Pyrkonie nagrać Naszą wystawę. A jak już gra w gry to jakie ? ( też jeszcze nie oglądałem jego filmików ), albo jaki ma plan na przyszłe gry.
Bo np. jeśli by chciał zorganizować jakiś drużynowy wypad, np World of Warshcips, to sądzę, że dało by się to skoordynować.

Można mu odpisać, że jeszcze rozmawiamy i rozważamy Jego zapytanie.
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Post autor: Wookie » 05 cze 2018, 09:10

@Śmiecho:

Brzmi to sensownie, tak jak mówisz rola autora tekstów jest chyba wbudowana w Wordpressa.

@Bartas:
Póki co nie wiadomo jak często będzie chciał coś pisać, więc jeden redaktor nad nim powinien wystarczyć, mogę to wziąć na siebie, i tak redaguje wszystkie teksty na stronie.

@Mavis:
Jakie Word of Warships, w jakim uniwersum jest to science-fiction. Nie zmieniamy profilu na gry ogólnie, nadal jesteśmy miłośnikami sci-fi ;-) I jakie granie, mowa tutaj o tworzeniu contentu na naszej stronie. Koleś jest z Torunia, przynajmniej ma tak napisane w profilu fb.
Awatar użytkownika
Bartas
Kapitan

Post autor: Bartas » 05 cze 2018, 09:18

Niech wpadnie na Polcon.
@Miras nyślę, że jeśli współpraca się utrzyma do Pyrkonu to może nagrać wystawe :)

Trzeba po prostu zapyrać jak on to widzi, co planuje i przedstawić mu naszą wizje.
Awatar użytkownika
Wookie
Pierwszy Oficer

Post autor: Wookie » 05 cze 2018, 09:22

Napisałem taką wiadomość:
Hej, sorry za zwłokę w odpowiedzi, ale musieliśmy wewnętrznie przegadać sprawę. Zasady są u nas luźne raczej (przynajmniej tak nam się wydaje :D). Teksty mamy różnej długości, jak sam możesz zobaczyć - w zależności od tematu i chęci jego zgłębienia. Stronka stoi na Wordpressie, pytanie czy jesteś zaznajomiony z tym CMS-em? Jest kilka zasad co do tworzenia arta typu obrazek wyróżniający, sekcja 'czytaj dalej' ale to są szczegóły techniczne do dogadania. Od strony organizacyjnej widzielibyśmy to tak, że dostałbyś rolę autora, a jakiś redaktor przeglądałby napisany przez Ciebie content i publikował go na stronie. Oczywiście piszemy treści o tematyce ogólnopojętego Science-fiction.
ODPOWIEDZ